Gdańsk i Trójmiasto

Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to jedne z najpopularniejszych wśród turystów polskich miast. Każde z nich ma wiele atrakcji, które przyciągają o każdej porze roku, miliony turystów z Polski i ze świata.

Dwór Artusa Gdańsk

Stare Miasto w Gdańsku

Chlubą Gdańska jest najstarszy na świecie doskonale zachowany Dwór Artusa. Inne ważne zabytki: Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, Mały Młyn, Dom Opatów Pelplińskich, Poczta Polska, Dworzec Gdańsk Główny, Dom Kaznodziejów, Domek ryglowy.
Archikatedra Oliwska Gdańsk

Archikatedra Oliwska

Słynna katedra znajduje się w dzielnicy Gdańska Oliwie. Kościół 23 listopada 2017 został wpisany na listę – Pomnik historii. Katedra jest trójnawową bazyliką z transeptem i wielobocznie zamkniętym prezbiterium z obejściem. Ma 107 m długości na zewnątrz (najdłuższy kościół Polski) i 97,6 m wewnątrz, 19 m szerokości, wysokość nawy głównej wynosi 17,7 m i jest najdłuższym kościołem cysterskim na świecie kryjącym dzieła sztuki sakralnej w stylu renesansowym, barokowym, rokokowym i klasycystycznym.
Kołobrzeg - rejsy wycieczkowe

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności znajduje się w dzielnicy Młyniska, na obszarze Młodego Miasta przy placu Solidarności, w pobliżu Bramy nr 2 i Pomnika Poległych Stoczniowców, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, pamiętającej powstanie NSZZ „Solidarność”. Obiekt zajmuje powierzchnię około jednego hektara.

Gdańsk - park oliwski

Park Oliwski

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza to zabytkowy park w gdańskiej dzielnicy Oliwa, nad Potokiem Oliwskim. Powierzchnia parku wynosi ponad 11 hektarów. Historia powstania parku jest związana z pojawieniem się Zakonu Cystersów, który został sprowadzony do Oliwy 1186 w roku. Siedzibą Zakonu został zalesiony teren nad Potokiem Oliwskim, pomiędzy uczęszczanymi traktami z Gdańska. W miarę upływu czasu powstawały zabudowania klasztorne a wraz z nimi zagospodarowywano otoczenie w postaci ogrodów, alej, łąk, stawów umiejętnie wkomponowane w przestrzeń.

Westerplatte

Westerplatte

Półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. W latach 1926–1939 eksklawa Rzeczypospolitej Polskiej wewnątrz terytorium Wolnego Miasta Gdańska, symbol II wojny światowej.

Molo Gdynia Orłowo

Trójmiejskie mola

Mola w Gdańsku Brzeźnie (zbudowane w latach 1993–1996 i otwarte 19 lipca 1996 roku, ma 136 metrów długości), Sopocie (najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim – ma około pół kilometra długości, w głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie, wstęp na molo jest płatny od 16 kwietnia do końca września) i Gdyni Orłowie (180 m. długości).

Dar Pomorza

„Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”

Dar Pomorza – trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 zacumowany w Gdyni jako statek-muzeum, oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. ORP „Błyskawica” to historyczny okręt, który brał udział we wszystkich morskich działaniach wojennych w czasie II wojny światowej.

Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy Domek – został zbudowany w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53 według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego, którego inspiracją były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego „Rezydent”.

Plaża Gdynia Orłowo

Trójmiejskie plaże

Plaże to oczywiście jedne z głównych atrakcji Trójmiasta. Znajdziemy tu kilka naprawdę pięknych plaż. Plaże w Gdańsku: Jelitkowo, Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle. Plaże w Gdyni: plaża Śródmieście, plaża Oksywie, Babie Doły, Redłowo, Orłowo. Plaża o długości ponad 4 km rozciąga się także przez całą długość wybrzeża Sopotu.