Kołobrzeg

Kołobrzeg to 45-tysięczne miasto-uzdrowisko na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego.

Miasto jest jednym z najsłynniejszych polskich miast uzdrowiskowych. W mieście i bliskich okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Leczy się tutaj choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, cukrzyca, otyłość, choroby endokrynologiczne, osteoporoza, choroby skóry. Na terenie Kołobrzegu znajduje się 27 ośrodków sanatoryjnych dla około 6 i pół tysiąca kuracjuszy.

Latarnia morska Kołobrzeg

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia zbudowana w 1947 roku w miejsce zburzonej przez Niemców w czasie II wojny światowej. Latarnia morska w Kołobrzegu ma wysokość 26 metrów, a zasięg jej światła to 16 mil morskich.
Kołobrzeg molo

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Jest najdłuższym żelbetonowym molem w Polsce. Na jego końcu mola znajduje się kawiarnia. W sezonie turystycznym ( 1 maja – 31 września) wstęp na molo jest płatny (bilet normalny – 6.00 zł; bilet ulgowy – 3.00 zł,), a po sezonie wstęp jest bezpłatny.

W sezonie bezpłatne wejście na molo przysługuje mieszkańcom (Kołobrzeska Karta Mieszkańca), turystom posiadającym bilet za opłatę uzdrowiskową (raz dziennie), osobom z niepełnosprawnością w stopniu znacznym oraz dzieciom do lat 4.

Kołobrzeg - rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe startują z cumujących statków w okolicach latarni morskiej. Można wyruszyć w 40-minutowy rejs morski statkiem „pirackim” bądź okrętem torpedowym.